Zvolte stranu: 1-10 | 11-18

18.12.2015 Co přinesla novela zákona o auditorech

Uplynul již téměř rok od nabytí účinnosti zatím poslední novely zákona o auditorech.

8.10.2015 Průmysl dál táhne oživení české ekonomiky

BDO: Polovina manažerů o dovolené pracuje, pětina z vlastní vůle

PRAHA České ekonomice se i v srpnu dařilo, i když v některých odvětvích byl růst slabší. Z údajů, které včera zveřejnil Český statistický úřad, vyplývá, že hlavním tahounem současného oživení zůstává průmyslový sektor, jehož výroba zrychlila meziroční tempo růstu na 6,3 procenta. Naopak stavebnictví rostlo o něco méně než v červenci – o 4,7 procenta. Na 3,3 procenta zpomalil i růst tržeb v maloobchodu, spotřebitelům se v extrémně horkém srpnu podle analytiků příliš nechtělo do obchodů.

18.9.2015 Firmy kritizují složitost čerpání dotací z EU, vadí byrokracie

BDO: Polovina manažerů o dovolené pracuje, pětina z vlastní vůle

Praha - České firmy kritizují složitost čerpání peněz z evropských fondů, nejvíce jim vadí nadměrná byrokracie. Tu považuje za největší problém více než polovina (56 procent) firem. Vyplývá to z aktuálního průzkumu mezinárodní poradenské společnosti BDO mezi dvěma stovkami českých firem, jehož výsledky má ČTK k dispozici.

1.9.2015 Daňové aktuality - 9/2015

LOGO Práce a mzda

Dana Trezziová a Kateřina Nováková z BDO Tax s.r.o., informují o daňových aktualitách v měsíčníku Práce a mzda.

28.8.2015 Ekonomika podle analytiků letos stoupne o více než čtyři procenta

BDO: Polovina manažerů o dovolené pracuje, pětina z vlastní vůle

Adéla Körtvelyová z BDO Tax s.r.o. komentuje růst české ekonomiky.

14.8.2015 Vyhlídky v Rusku jsou pro giganty i přes omezení dál lákavé

Vyhlídky v Rusku jsou pro giganty i přes omezení dál lákavé

Část západních ropných firem hledá východisko ze svých potíží v užší spolupráci s Ruskem. Sankce sice omezují výzkum arktických nalezišť či zdrojů břidlicové ropy, jiné součásti ropného byznysu, jako je pozemní těžba nebo projekty na vývoz ropy, však jimi postiženy nebyly.
V Rusku zatím je na čem vydělávat, mimo jiné díky propadu rublu, který výrazně zlevnil tamní pracovní sílu. A tak zatímco firmu Royal Dutch Shell stojí podle agentury Bloomberg vytěžení barelu ropy 14,74 dolaru a i British Petroleum (BP) za to platí 9,41 dolaru, ropnou divizi ruského Gazpromu stojí vypumpování barelu jen něco přes pět dolarů.
„Je stále méně aktiv světové úrovně, s nimiž by se dalo pracovat v tak nízkém cenovém prostředí. Právě tady představuje Rusko příležitost,“ komentoval to Simon Leathers, ředitel účetnické firmy BDO International U. K. Merger & Acquisitions.

11.8.2015 BDO: Polovina manažerů o dovolené pracuje, pětina z vlastní vůle

BDO: Polovina manažerů o dovolené pracuje, pětina z vlastní vůle

Praha - Strávit celou dovolenou jen relaxováním a vyvarovat se práce je pro polovinu českých manažerů a vedoucích pracovníků jen velmi těžko splnitelný úkol. Podle průzkumu poradenské sítě BDO přitom pouze pětina z nich o dovolené pracuje z vlastní vůle, ostatní jsou nuceni nadřízenými, klienty či okolnostmi.

11.8.2015 Stavebnictví dál roste. V červnu stouplo o 7,8 procenta

Stavebnictví dál roste. V červnu stouplo o 7,8 procenta Zdroj: http://www.denik.cz/ekonomika/stavebnictvi-dal-roste-v-cervnu-stouplo-o-7-8-procenta-20150806.html

Partner společnosti BDO Audit s.r.o. Lukáš Hendrych se vyjadřuje k růstu stavebnictví v České republice.

19.7.2015 Investiční atraktivita ČR stoupla, ve světovém žebříčku už je 25.

logo financni noviny

Praha - Atraktivita Česka pro zahraniční firmy a investory díky lepším ekonomickým ukazatelům meziročně výrazně vzrostla. Česko si proti loňsku polepšilo o pět míst a dostalo se na 25. příčku žebříčku který sestavuje nadnárodní poradenská síť BDO. Každoročně sestavovaný žebříček, který porovnává 174 států světa, letos ovládlo Švýcarsko před Singapurem a Hongkongem.

4.5.2015 Daňové aktuality - 5/2015

LOGO Práce a mzda

Dana Trezziová a Kateřina Nováková z BDO Tax s.r.o., informují o daňových aktualitách v měsíčníku Práce a mzda.

Zvolte stranu: 1-10 | 11-18