Jiří Czaban

jiri czabanJiří Czaban je Senior partnerem BDO a zakládajícím partnerem BDO v České republice, která je součástí mezinárodní sítě BDO.
Jiří Czaban studoval chemii na Technické universitě a práva na Karlově universitě v Praze. V roce 1968 odešel do Anglie, kde absolvoval Londýnskou Universitu s titulem z „English modern and medieval history and European modern history“. Později získal postgraduální diplom z „English business and social studies“. Po skončení studií nastoupil u americké společnosti, u níž se vypracoval na místo finančního ředitele pro Evropu. Ve Velké Británii též založil konzultační společnost. V roce 1991 byl vyhledán firmou BDO a požádán, aby pomohl založit její kancelář v Praze.
Jiří Czaban je zodpovědný za interní management společností BDO, marketing, HR, externí vedení finanční a mzdové agendy pro klienty a související poradenství. V jeho poradenské práci v BDO mu pomáhá mimo jiné zkušenost s mezinárodní účetní firmou Spicer & Oppenheim na pozici Senior auditora a zodpovědnost za organizaci a komplexní kontrolu v IMS International, celosvětové společnosti zabývající se vydavatelskou činností a průzkumem trhu. Při své práci využívá rovněž znalosti českých poměrů na straně jedné a důvěrné poznání života a práce v zahraničí, kde žil a pracoval mnoho let.
Jiří Czaban hovoří plynně česky a anglicky.